Chmelové granule typu 90

Z usušeného chmele se odstraní chmelové i cizí příměsi a chmel se dosuší na 7 – 8 % vlhkosti. Takto připravený chmel se mele na prášek a granuluje. Průměr granulí je 6 mm. V průběhu zpracování dochází k dokonalé homogenizaci. Granule se plní do sáčků z návrství hliníkové fólie, kde je vzduch nahrazen dusíkem, nebo směsí dusíku a oxidu uhličitého. Výsledný produkt je z hlediska obsahu pivovarsky cenných látek prakticky shodný s hlávkovým chmelem. Má však řadu jiných výhod, např. lepší využití všech obsažených látek při výrobě piva, delší trvanlivost, meší objem produktu, snazší skladování, manipulaci a dopravu.

Dovolujeme si Vás upozornit, že jsou u každé odrůdy k dispozici pouze omezená množství do vyprodání zásob.

Vital

Vital je hořká odrůda ,,dual purpose" pro první a druhé chmelení

Hallertauer Tradition

Tradition je aromatická odrůda pro druhé a třetí chmelení. Převážně pro typy piv ležák, weizen, bock 

Perle

Perle je odrůda s dobrým profilem hořkosti i aroma pro druhé chmelení. Převážně pro typy piv ležák, weizen, ale, stout, porter. 

Sládek

Sládek je aromatická adrůda pro druhé chmelení

Boomerang

Boomerang je hořká odrůda, „dual purpose“, pro první a druhé chmelení. Je velmi vhodná pro speciální piva a studené chmelení.

Žatecký poloraný červeňák

Žatecký poloraný červeňák je jemná aromatická odrůda pro druhé a třetí chmelení, případně studené chmelení. Převážně pro ležáky plzenského typu

Kazbek

Kazbek je aromatická odrůda pro druhé chmelení, případně studené chmelení

Gaia

Gaia je hořká odrůda, „dual purpose“, pro první a  druhé chmelení. Výborná do ležáckých piv.